Hírek

07 már
Sport, életmód, kultúra az Egyetemi Életben
A Debreceni Egyetemen előadást tartott Marco Rossiról, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitányáról készült fotóval a címlapján jelent meg az Egyetemi Élet új száma. Az újságban ezúttal egyebek mellett az Aranybika titkairól, a debreceni busójárásról és az Australian Open minitornáját megnyert DEAC-os teniszezőről lehet olvasni.
06 már
Életmódváltással a betegségek megelőzéséért
Milyen szerepe van az életmódnak az allergológiai és immunológiai betegségek kialakulásában, lefolyásában? Ezt a témát vitatták meg a szakemberek egy regionális bőrgyógyászati fórumon a DAB Székházban. A mintegy száz résztvevő a terület legújabb kutatási eredményeivel is megismerkedett. A kétnapos szakmai tanácskozáson a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bőrgyógyászati Klinika elmúlt száz évéről is megemlékeztek.
06 már
Nagykövet a gazdasági évindítón
Az Egyesült Arab Emírségek magyarországi nagykövete, Saud Al-Shamsi is részt vett a Debreceni Egyetem pénteki partnertalálkozóján. A diplomata a rendezvényt követően az egyetem és a fenntartó alapítvány vezetőivel egyeztetett a jövőbeni együttműködési lehetőségekről.
03 már
Gazdasági tények és tervek a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem elmúlt évi gazdasági eredményeiről, beruházásairól, valamint a jövőbeni tervekről és elképzelésekről is beszélt Bács Zoltán kancellár a gazdasági évindító partnertalálkozón. Az eseményen részt vett Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár és az Egyesült Arab Emírségek magyarországi nagykövete, Saud Al-Shamsi.
03 már
Jóval több, mint gyógyszerészképző hely
Letették a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és Gyógyszerésztudományi Kar épületének alapkövét. A Debreceni Egyetem legújabb létesítménye az intézmény Vezér utcai ipari parkjában kapott helyet. Az átadáson résztvevő innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár modellértékűnek nevezte a Debreceni Egyetem oktatást és kutatás-fejlesztést összekapcsoló tevékenységét.
03 már
Átalakult a fül-orr-gégészeti ellátás a Klinikai Központban
Március elsejével létrejött az integrált Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az átalakítást követően a fekvőbetegeket a Nagyerdei Campuson, a járóbetegeket pedig a Nagyerdei Campus mellett a Bethlen utcai Szakellátási Központban kezelik. A Kenézy Gyula Campuson a sürgős fül-orr-gégészeti eseteket továbbra is ellátják.
03 már
Debreceni műtétekről tudósított a közmédia
Csodát láttunk a Debreceni Egyetemen - így összegezte a Klinikai Központban végzett retinaműtétet a Kossuth Rádió szerkesztője. A közmédia stábja az elmúlt hónapokban a Szemklinika mellett az Urológiai Klinikán végrehajtott egyedülálló beavatkozásokról tudósított A hely című műsorában.
02 már
Miniszteri vizit az egyetemen
- A Debreceni Egyetem jól halad az önfenntartóvá válás útján – jelentette ki Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter csütörtöki debreceni látogatása során. A tárcavezető az intézmény kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységéről tájékozódott az Innovációs Központban, valamint előadást tartott a Gazdaságtudományi Kar hallgatóinak.
02 már
Elindult az integrált sürgősségi ellátás a Klinikai Központban
A Kenézy Gyula Campus Sürgősségi Betegellátó Osztályának beolvadásával létrejött az integrált Sürgősségi Klinika a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az intézmény március elsejétől két telephelyen, egységes szakmai irányítás alatt működik. A klinika az integrációval az ország egyik legnagyobb sürgősségi betegellátó központjává vált.
02 már
Egyedülálló eljárás a házi galambok kutatásában
A világon elsőként a Debreceni Egyetem MÉK Agrár Genomikai és Biotechnológia Központjának kutatói alkalmaznak DNS chip-technológiát a házi galamb genetikai vizsgálata során, az új analitikai módszer jelentősen segíti a faj genetikai feltérkepézését. A kutatás eredményeit a Saudi Journal of Biological Sciences című folyóiratban publikálták nemrég.