Hírek

21 dec
iDE nézz! – 2022. december
Teltházas DExpo, E-sport Központ-avató, új tankonyha, ösztöndíjak és kitüntetések – a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat az intézmény saját gyártású magazinműsorában. A decemberi adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
21 dec
Évvégi köszöntő – három év után újra együtt
Állandó változások közepette, nehéz időszakokat vészelt át a Debreceni Egyetem az elmúlt években, de a közösség összefogására építve pozitívan tekint a jövőbe – fogalmazta meg Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a kedd esti karácsonyi rendezvényen. A Hallban tartott ünnepségen a Könnyűzenei Intézet hallgatói és oktatói karácsonyi összeállítással léptek színpadra.
21 dec
A FOK Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasai
Az egyik legrangosabb felsőoktatási ösztöndíjat, a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert kiemelkedően tehetséges hallgatóit köszöntötte a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának Kari Tanácsa. Az ünnepségen három hallgató vehette át a támogatásról szóló oklevelet a kar dékánjától.
20 dec
Új klinikai főorvosok a Debreceni Egyetemen
Kiemelkedő szakmai munkája és példamutató gyógyító tevékenysége elismeréseként Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke 91 orvosnak adományozott klinikai főorvosi címet. Az erről szóló oklevelet az egyetem Aulájában rendezett keddi ünnepségen vehették át a Klinikai Központ munkatársai.
20 dec
Megjelent az új Egészségközpont magazin
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ingyenes ismeretterjesztő magazinjának legújabb, őszi-téli lapszámában az intézmény kiemelkedő eseményeiről, híreiről és a legfontosabb tervekről olvashatnak. A lapban bemutatkoznak az integrációs folyamat részeként létrejött új szervezeti egységek, megismerhetik Szekanecz Zoltán professzor több mint két évtizedes szakmai tevékenységét és hosszabb interjú olvasható a Klinikai Központ elnökével, Szabó Zoltánnal.
20 dec
Világszínvonalú eszközt vásároltak Karikó Katalin felajánlásából
Pontosabb sebészi beavatkozást tesz lehetővé az a csúcstechnológiának számító holografikus eszköz, amelyet a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriuma vásárolt a Karikó Katalin által felajánlott összegből. A kutatóbiológus, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért kitüntetéssel járó pénz egy részét adományozta a laboratórium tevékenységének támogatására.
20 dec
Lapajánló: megjelent a DEja vu
Idén is megérkezett a Debreceni Egyetem jelképes karácsonyi ajándéka, a DEja vu téli kiadása. Az alumni magazinban ezúttal is az intézményhez szorosan kötődő történeteket, sikereket és életutakat ismerhetnek meg az olvasók.
19 dec
Lezárult a félév a Szenior Egyetemen
Mintegy ezren vettek részt a Szenior Egyetem őszi félévének előadás-sorozatán, amely pénteken zárult Nagy Péter professzor Kénvegyületek az onkológiában című előadásával. A rendezvények a Debreceni Egyetem harmadik missziójának keretében adtak tájékoztatást a tudományos újdonságokról az idősebb korosztály számára, támogatva ezzel is az élethosszig tartó tanulást.
19 dec
Játékokkal a gyerekek mosolyáért
Több száz játékot kaptak pénteken a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika Gyermekhematológiai-Onkológiai részlegén gyógyuló kis betegek. Az ajándékokat a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete által meghirdetett akcióban gyűjtötték össze. A kezdeményezéshez Debrecen városa, a DVSC Futball Zrt. és a Cívis Szociális Étkezési Központ is csatlakozott.
16 dec
Száz éves a sugárterápia a Debreceni Egyetemen
A Központi Röntgen Intézet 1922 májusában kezdte meg működését a Debreceni Egyetemen. Az elmúlt 100 évben a debreceni sugárterápia számos szerkezeti, szervezeti változáson fejlődésen ment át. A múlt legjelentősebb eseményeit idézték fel, illetve a jelen és a jövő kihívásait vitatták meg a résztvevők a jubileum alkalmából rendezett pénteki ünnepségen az Onkoradiológiai Klinikán.