Hírek

16 máj
Debrecen Drive: Újra a Nagyerdőn minden, ami gurul!
A 2035-ig várható autóipari átállás meghatározó kérdéseit járják körül a szakértők, döntéshozók és iparági vezetők a Debreceni Egyetem által szervezett konferencián az idei Debrecen Drive-on. Magyarország legnagyobb autó- és járműipari rendezvényén a látogatók több mint 250 vadonatúj szalonautót és mintegy 800 különböző járművet láthatnak, interaktív bemutatókon, látványos show-műsorokon és izgalmas családi programokon vehetnek részt május 23-a és 25-e k
16 máj
Univerzum: környezetbarát akkumulátor a DE kutatóitól
Cellulóz alapú és biológiailag lebomló anyagokat használ adalékanyagként, illetve membránként. Ezek a főbb jellemzői annak az újratölthető cink-levegő akkumulátornak, melynek prototípusát a Debreceni Egyetem kutatói fejlesztették ki. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos, ismeretterjesztő sorozatának legújabb riportjában.
16 máj
Történelmi kutatómunka a Balkán jelentőségéről
Szakmai konferencia keretében ismertették az elkövetkező évekre tervezett, a Balkán jelentőségét új megvilágításba helyező tudományos feltárómunkát a Debreceni Egyetem (DE) Nemzeti Kutatási Kiválóság Program STARTING Kutatópályázatán nyertes kutatócsoportjának tagjai. Az Osztrák-Magyar Monarchia geopolitikai tendenciái és balkáni stratégiája: egyéni források és külpolitikai aktorok (1878-1918) című projektindító csütörtöki workshopnak a DE Bölcsészettudományi
16 máj
Reumatológus kutatók európai konferenciája
A Debreceni Egyetem több PhD- hallgatója és fiatal szakorvosa is bemutatta kutatását a Budapesten megrendezett európai reumatológus kongresszuson (EWRR). A szakmai tanácskozáson többek között a sejtes immunológia, a fájdalom, a szöveti károsodás, az immuntolerancia, az autoinflammáció és autoimmunitás legújabb kutatási eredményeit vitatták meg a résztvevők.
15 máj
Amerikai kettős diploma a Debreceni Egyetemen
Új korszakot nyit a Debreceni Egyetem történetében az intézmény és a Dél- Dakotai Állami Egyetem együttműködési megállapodása – jelentette ki Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora a partneri szerződés aláírásakor. A kettős diploma létrehozásáról szóló megállapodás csütörtöki aláírásán a Dél-Dakotai Egyetem rektora mellett az Amerikai Egyesült Államok nagykövetségének ideiglenes ügyvivője is részt vett.
15 máj
Karikó Katalin: a sikerből nem lehet tanulni
A Debreceni Egyetem Szolnok Campusán tartott inspirációs előadást Karikó Katalin középiskolásoknak, egyetemi hallgatóknak, oktatóknak, egészségügyi szakembereknek a kutatói életút kihívásairól, eredményeiről. A Nobel-díjas kutatóbiológus kiemelte: a siker nem segít a fejlődésben, a kudarcok tanítanak meg alkalmazkodni.
15 máj
Mesterséges intelligencia az élet minden területén
A mentális egészség megőrzésétől a hivatali ügyintézésen át a nyelvtanulás megkönnyítéséig, összesen huszonegy ötletet mutattak be debreceni hallgatók az első alkalommal megrendezett, hackAIthon nevű ötletversenyen május 14-én, szerdán a Debreceni Egyetem Innovációs Központjában.
15 máj
Szakmai elismerés a Debreceni Egyetem kardiológusainak
Barta Juditot, a Debreceni Egyetem egyetemi docensét, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosát választották a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT) belügyi alelnökévé a szakmai szervezet idei kongresszusán. A május 9-e és 12-e között megrendezett eseményen Csanádi Zoltán professzor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika igazgatója pedig a társaság egyik legrangosabb díját, a Zárday Imre emlékérmet vehette át.
14 máj
Zöld Őrszem figyeli Debrecent
Megkezdte működését a Zöld Őrszem nevű Debreceni Környezeti Ellenőrző Rendszer, amelyet Debrecen Megyei Jogú Város önkormányzata és a Debreceni Egyetem közösen hozott létre és működtet. A legkorszerűbb műszerekkel 16 helyszínen mérik a levegő, a víz, a föld, a zaj és a biodiverzitás állapotát a városban. A projekt keretében a Debreceni Egyetemen folytatott magas színvonalú tudományos tevékenység a gyakorlatban is a debreceniek szolgálatába áll.
14 máj
Világhírű onkológussal találkoztak a DE fiatal kutatói
A világhírű onkológus kutató, Rene Bernards munkásságával ismerkedhettek meg, valamint a kutatói életpályával kapcsolatos tapasztalataival gazdagodhattak a GTIDEA Kiválósági PhD Ösztöndíjával elismert doktorandusz hallgatók. Bernards professzor az EURACAN nemzetközi szervezet által koordinált program keretében, az Országos Onkológiai Intézetben tett látogatása során a fiatal tudósok az onkológia legújabb eredményeiről és kutatási irányairól is tájékozódhattak.

Oldalak