27 feb
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
27 feb
Honvédelmi sportok az egyetemen
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a DEAC és a Honvédelmi Sportszövetség. A cél a honvédelmi sportok, valamint a honvédelmi képzés elindítása az egyetemen.
26 feb
Teljes látogatási tilalom a kórházban
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház egyik osztályán sem lehet látogatni szerdától. A teljes tilalmat az influenzaszerű megbetegedések számának emelkedése miatt rendelték el. A Klinikai Központban egyelőre marad a részleges korlátozás.
25 feb
Együtt a Kárpát-medence gazdaságáért
Gazdaságtudományi területen oktató és kutató szakemberek tevékenységének összehangolására alakult meg a Debreceni Egyetem és nyolc magyar nyelven oktató határon túli felsőoktatási intézmény részvételével a Kárpát-medencei Tudományos Platform.
24 feb
Modern terápiák az allergia ellen
Magyarországon mintegy 2 millió ember allergiás. A betegség gyerekkorban is igen gyakori, a gyerekek 15-20 százalékát érinti. A gyermekkori allergia sajátosságairól és a legújabb terápiás lehetőségekről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei pénteken, a DAB Székházban.
24 feb
Az innovátor Malkovich a Debreceni Egyetemen
A sikeres brendépítés titkairól beszél John Malkovich a Debreceni Egyetemen. A többszörös Oscar-jelölt színész a GE Healthcare által támogatott Health Venture Lab meghívására vesz részt a “Boston Minds” eseményen, melyen a GE és MIT innovációs szakemberei is előadást tartanak.
A labdarúgást ünnepelték
Lejátszották a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa közös nagydöntőit a DESOK-ban. A mérkőzések előtt a Futballünnep rendezvénysorozatban a magyar labdarúgás legfényesebb időszakáról is hallhattak előadást az érdeklődők.
21 feb
Ismét itt az egyetem lapja
A DEAC közönségkedvencével, Stefan Moody-val a címlapon megjelent az új Egyetemi Élet. A lap a sport mellett kiemelten foglalkozik a gazdasági évindítóval és a koronavírus elleni intézményi felkészüléssel.
Lovász László előadása a TTK-n
Hogyan bolyongjunk véletlenül címmel tartott előadást a Széchenyi-nagydíjas, Bolyai-, Kiotó- és Wolf-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke a Természettudományi és Technológiai Kar jubileumi előadás-sorozatának zárásaként.
19 feb
A 21. század Kossuth Zsuzsannái
Átadták a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kiváló Dolgozója Kitüntetés és Jutalomdíjat. Idén nyolc szakdolgozó vehette át az elismerést az ápolók napján, Kossuth Zsuzsanna születésének évfordulóján. A díjazottakat több mint 2000 szakdolgozó közül választották ki.